Fotografijos būdai


NATIURMORTAI
Natiurmortas – dailės žanras; tapybos, kartais grafikos kūrinys, kuriame  dažniausiai vaizduojami negyvi daiktai, nuskinti vaisiai, gėlės, medžioklės ar kitokios žmogaus veiklos atributai. Kartais vaizduojami ir gyvi vabzdžiai, paukščiai, žvėrys bei žmonės. Fotografas specialiai komponuoja daiktus, ryškina jų struktūrą, erdvinius tarpusavio santykius, siekia spalvų, tonų bei švieselių darnumo.
Natiurmortai – puiki galimybė kiekvienam fotografui mėgėjui. Juos fotografuojant galima be galo daug išmokti, o ir fotografuoti yra lengviau, nei gyvus daiktus – natiurmorto „modeliai“ nejuda ir nepabėga. Tačiau juos priversti „dirbti“ ir sukurti gražią nuotrauką tikrai ne ką lengviau nei bet kuriame kitame žanre. Jaunuolių dienos centre paslaugų gavėjai noriai reiškia savo kūrybinius sugebėjimus komponuodami natiurmortus.

Natiurmortas

Natiurmortas


PORTRETAS
Tai fotografijos pagrindas. Nuo seniausių laikų fotografai stengėsi įamžinti žmonių atvaizdus juostelėje. Portretai buvo interpretuojami kaip alternatyva aliejaus tapybai demonstruojančiai karališką sėdinčiųjų didybę. Vėliau, kiti fotografai pabandė perteikti tikrą sėdinčiojo nuotaiką ir būseną. Atrodo, kad portretas yra pats paprasčiausias dalykas pasaulyje, tačiau atidžiau įsižiūrėjus nesunku pastebėti, kad taip nėra.
Portretas – tapybos, grafikos, skulptūros, meninės fotografijos arba kitos meninės išraiškos kūrinys, vaizduojantis žmogų ar žmonių grupę.
Jaunuolių dienos centre šis fotografavimo būdas yra pats populiariausias ir dažniausiai vartojamas. 


Portretas
SKULPTŪRA
Tai meno šaka, apimanti erdvinių estetiškų, meninių objektų kūrimą iš įvairių medžiagų, kopijuojant aplinkoje egzistuojančias formas, sureikšminant ir pabrėžiant tam tikras jų ypatybes arba kuriant abstrakčius objektus, remiantis pagrindinėmis geometrinėmis formomis. Svarbiausios skulptūros meninės išraiškos priemonės – formų erdvinė padėtis, proporcijos, siluetas, ritmas, faktūra.
Skulptūra
PEIZAŽAS
Peizažas – kalnai, pievos, jūra, dykuma.. Jame vaizduojamas natūralus arba žmogaus sukurtas kraštovaizdis. Peizažas dažniausiai kuriamas iš natūros arba išgalvojamas. Peizažo funkcija yra atvaizduoti ir įamžinti gamtos vaizdą. Dažniausiai peizaže vaizduojamas platus vaizdas, kurio komponentai sujungti į nuoseklią kompoziciją. Beveik visada peizaže vaizduojama žemė ar vanduo ir dangus. Oro sąlygos neretai vaidina svarbų vaidmenį peizažo kompozicijoje. Peizažas dažnai būna figūrinių kompozicijų fonas. Fokusuojama ten, kur brėžiama apatinė linija.
Peizažas

Peizažas

 DETALĖS
Detalės yra labai svarbios. Jos parodo objektą iš arti ir taip mums leidžia suprasti daikto medžiagą, jo gamybos būdą ar jo paskirtį. Tinkamai parinktos detalės sukuria reikalingą pasakojimo nuotaiką. Jos gali užminti mįslę arba būti atsakymai į klausimą. Jos gali tapti ženklu, užuomina, nuoroda ar net simboliu.
Kartais tinkama detalė pasakoja daugiau nei kelios bendro plano nuotraukos.
Detalės
VEIKSMAS
Fotografijos bus dinamiškesnės, jeigu jį sudarys ne vien architektūra ir peizažai, bet ir veiksmą fiksuojančios nuotraukos. Tai – gatvės gyvenimas, turgus, šventės, amatai, bet kokia kitokia vietos gyventojų veikla. Tokias nuotraukas paprastai daro kiekvienas. Bet reikia prieiti arčiau ir pamatyti tai, ko nepastebi kiti – žiovaujantį prekeivį, krykštaujantį vaiką ar liūdnas pavargėlio akis, kurios taip pat pasakoja apie tai, kas vyksta. Emocija visada yra veiksmas. Veiksmas nebūtinai reiškia akimi matomą judesį. Juk sprogstantys pumpurai ar artėjanti audra taip pat yra veiksmas. Todėl veiksmo galima rasti ir peizaže.
Veiksmas
Veiksmas
JDC darbuotoja JULIJA L.